Basia Pruska-wspomnie członka nr 1

Basia Pruska-wspomnie członka nr 1

„Witajcie, stare i młode dinozaury!

Oto ja, prastary dinozaur, wynurzam się z otchłani wieków.

…. Opierałam się dotąd takim wynalazkom jak nk i fb.  W końcu się poddałam i  przy pomocy boskiej i ludzkiej  założyłam  konta (co prawda słabo aktywne). Dzięki temu właśnie odkryłam, że „Sina Dal”…

…” MUSZĘ opowiedzieć o początkach „Sinej Dali” (czasem człowiek musi, inaczej się udusi), a nawet o prehistorii, czyli jak doszło do jej powstania.

A było to tak. Dawno, dawno temu, w październiku 1964 r. (byłam wtedy na III roku ekonomii) postanowiłam poznać rodzinne strony mojej Mamy biorąc udział w III Rajdzie po Roztoczu, organizowanym przez środowisko lubelskie. Namówiłam też koleżankę pochodzącą z Lubelszczyzny. Kiedy dowiedział się o tym Bogusław Tylus zwany Czarkiem (nasz kolega z roku), zapalił się do tego pomysłu, zwerbował kolegę z pokoju i jako doświadczony harcerz przejął inicjatywę organizacyjną: „O nic się dziewczyny nie martwcie. My wszystko do jedzenia kupimy. Spotykamy się pół godziny przed odjazdem pociągu.”…

                         Dalszy ciąg wspomnień czytaj :zakładka -Wspomnienia, podzakładka – Basia Pruska

I dzisiejsze dodatkowe wyjaśnienia Bogusia Pijanowskiego:

Dziękuję.Istotnie, ciekawe wspomnienia i ładnie napisane.Nie pamiętam Basi Pruskiej. Zresztą i ona mnie widocznie również, bo o mnie nie wspomina, a miałem przecież Nr 3 (legitymacja). Może dlatego, że studiowałem na innym wydziale? W 1968 r. byłem nawet na krótko po Czarku prezesem. Po mnie Czaja. Nie mogłem “ciągnąć” dalej, bo rozpocząłem pracę w więziennictwie jako wychowawca i zwalnianie się stamtąd w celach społecznych nie byłoby możliwe.

Pozdrawiam. Bogumił
PS
Może Basia udostępni swoje zdjęcie z lat sześćdziesiątych? Ciekawe, czy bym ją rozpoznał?
B.P.

About Marek Giziński

W SKT "W Siną Dal" byłem od XI 1969 do VI 1974 r. Studiowałem wówczas w UŁ na Wydziale M-F-Ch kierunek fizyka, specjalizacja fizyka teoretyczna.W Klubie byłem szefem sekcji "Propagandy i informacji" - dzisiaj - Dział Marketingu i Reklamy a w okresie 1973-74 przewod.Komisji Turystyki i Sportu przy Radzie Uczelnianej ZSP / SZSP.

Comments are closed.