Daily Archives: 2018-01-03

Sinodalowe spotkanie w Lewinie Kłodzkim

Info 1:

W zakładce “Z historii Klubu” następnie w “Dokumenty z szuflady” umieszczone są pamiątki

z początków Klubu. Jeśli macie podobne rzeczy w swoich szufladach, pudełkach, teczkach

proszę o przesłanie ich – scanów zapisanych w plikach zdjęciowych np. jpg  na moją pocztę.

UWAGA:

ZBYSZEK B. POTWIERDZIŁ, ŻE PODEJMIE DZIAŁANIA W CELU WYNAJĘCIA NA TRZY DNI

“WESOŁEGO AUTOBUSU”.

• koszt imprezy trochę wzrośnie !

29 osób potwierdziło swój udział i wpłaciło zaliczkę

w tym 4 – to założyciele Klubu  ( 1965-1966 r.)

– stan na 12-03-2018 r.

od Jurka Drygalskiego:

Moi Drodzy: Alert. Alert. Alert!

Ani żeśmy się obejrzeli a już zima, Nowy Rok –  czas więc kuć plany, z szuflad wyciągnąć mapy, zajrzeć do kalendarza.

prof. dr hab.  Zbyszek Binderman słowa dotrzymał

i tak jak  zapowiadał przygotował autorską propozycję naszego kolejnego sinodalowego spotkania, tym razem w górach, w Lewinie Kłodzkim, w okolicach Kudowy Zdroju, w pobliżu czeskiej granicy  (www.marysienka.pl )
A oto szczegóły:
Termin: 30/05 – 3/06 [ przyjazd –  najlepiej – w środę wieczorem, wyjazd w niedzielę, zatem byłyby to 3 pełne dni i w niedzielę wyjazd, sądzę, że 4 dni pobytu, jest optymalne.
Cena : 75 zł / noc /od osoby, w tym  śniadania i obiadokolacje, zaliczka 60 zł /od osoby ,w terminie do 20.01.2018 r. [ jak to technicznie przeprowadzić – zdecyduje Zbyszek]. Pokoje dwuosobowe, z łazienkami.
Dojazd: z Warszawy i z Łodzi dogodny, autostrady i drogi szybkiego
ruchu (aż za Wrocław)
Miejsce: Lewin Kłodzki, Ośrodek Wypoczynkowy „Marysieńka”. Szczegóły niżej. Wstępnie Zbyszek zarezerwował 26 miejsc z możliwością ich zwiększenia
Prośba: proszę o deklarację uczestnictwa w ciągu tygodnia, do mnie na adres mojego maila, tak żebyśmy mogli zorientować się ile miejsc należałoby ostatecznie zarezerwować.

Program (autorski Zbyszka) :

W zależności od pogody proponuję następujące całodzienne wycieczki (w   odległości do 40 km od Lewina):
1. Zwiedzanie: Opoczno – muzeum w zamku, Nove Mesto nad Metuji- pałac,
2. Teplicko-Adrspasske Skaly, zamek w Nachodzie,
3. Góry Stołowe- Narożnik-Białe Skały, Kudowa Zdrój,
4. Powrót do domów przez Zieleniec, Duszniki, Polanicę Zdrój (ewentualnie przez Wambierzyce i           Srebrną Górę), Ząbkowice Śląskie.
Oczywiście nasze wycieczki dopasujemy do pogody. jest możliwość aby zostać na dłużej  i wjechać na Śnieżkę, zobaczyć Błędne Skały, Szczeliniec, Pstrążną i wiele interesujących miejsc w Kotlinie Kłodzkiej i Czechach (Hradec Kralove, Dvur Kralowe – super ZOO (safari), do Pragi 130 km – koszt wycieczki ok. 60 zł.) Liczę, że w następnych latach możemy kontynuować nasze wyjazdy w Sudety.
Serdecznie Was pozdrawiam,

Zbyszek Binderman

Ale się będzie działo!
Już się cieszę na nasze kolejne spotkanie!