Tę stronę możesz otwierać wielokrotnie na swoim komputerze a to oznacza, że można :

1.W zakładce “Piosenki turystyczne i nie tylko” wybrać pożądany rodzaj muzyki lub wykonawcę. W prawym górnym rogu ekranu kliknąć na ” – ” (sprowadzić stronę do paska na dole ekranu) .

Bardzo przydatne do słuchania muzyki na maksa są słuchawki – nie przeszkadzasz innym domownikom !
                           Za 70 – 80 zł. kupisz dobre słuchaweczki w promocji.

2.Ponownie otworzyć stronę i wrócić do młodości z przed

                      50, 40, 30 lat.

Bardzo ułatwia te czynności ikona – skrót tej strony umieszczony na ekranie

Jeśli wybrany utwór zakończył się i nie słyszysz kolejnego -po kilku sec. – “kliknij” na pasku, na samej górze ekranu ikonę wybranego wcześniej wykonawcy (długi ,wąski prostokąt z napisem identyfikującym artystę i piosenkę) i wybierz kolejne utwory z karty “ikon” wskazujących nieograniczone możliwości wyboru!

Jeśli chcesz współtworzyć tę stronę (dokonywać wpisów i umieszczać zdęcia …na “blogu” –  główna część pod logo strony i menu) ,tworzyć własne podzakładki do tematów wymienionych w menu – tematy w rzędach na brązowym tle i wprowadzać dodatkowe wpisy i zdjęcia, opisywać umieszczone zdjęcia , to MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY na tej stronie. W tym celu należy :

 1. Otwórz zakładkę “Kontakt” w menu głównym( klikając na niej raz lub dwa) .
 2. Wypełnij formularz kontaktowy wpisując: imię i nazwisko, swój aktualny adres email.
 3. W rubryce “Temat”  wpisz  swój login np. anna55, marek51 .Login ma Ciebie w kilku literach i cyfrach określać może być to Twój pseudonim -ksywa z Klubu.W polu “Wiadomość” wpisz :”Proszę o nadanie uprawnień użytkownika-redaktorka”.

 4. W polu pod kodem literowo cyfrowym (CAPTCHA Code)  wpisz podany kod –uwaga na małe i duże litery.
 5. Kliknij na prostokąt “Prześlij
 6. Na białym tle u góry strony pojawi się komunikat“Twoja wiadomość została wysłana” i następnie strona powróci do obrazu strony głównej.
 7. Teraz Administrator otrzymuje od Ciebie Twoje dane i wprowadza je do bazy zarejestrowanych użytkowników nadając Ci odpowiednie uprawnienia po czym jeśli jest akurat przy komputerze otrzymasz korespondencję po kilku sekundach jeśli nie ,to musisz czekać.
 8. Administrator wysyła na twój adres@ korespondencje -nadawcą jest Administrator, w której podaje Twój login oraz adres strony na której jest podane HASŁO.
 9. Klikając ten adrs– jest dość rozbudowany i zakończony Twoim loginem i znakiem > zobaczysz STRONĘ “UŁ SKT…”z podanym w czytelny sposób Twoim hasłem.
 10. Możesz je wykasować i wpisać swoje – minimum 12 znaków – zapisz sobie to hasło-za chwilę będzie potrzebne.
 11. Kliknij pole “Reset Password” – czyli zmień hasło- zmieniasz na swoje.
 12. Pojawi się strona z czystym polem na wpisanie loginu lub Twojego adresu @ oraz pole z wykropkowanym hasłem .Kasujesz je i wpisujesz swoje – po zmianie.Zaznaczasz Remember Me i  klikasz na pole Log In
 13. Zobaczysz STRONĘ a nad jej szablonem ciemny pasek i w  prawym ( po Twojej prawej stronie) napis ” Jak się masz, i  Twoje imię i nazwisko.To powitanie potwierdza Twoje zalogowanie.
 14. Po opuszczeniu STRONY uruchamiając ją ponownie przesuwasz pasek po prawej stronie aż zobaczysz pole do logowania – kolumna pod  kalendarzem a dokładnie pod “Kategorie”. Pod  napisem “Log In” wpisujesz swój login lub adres@ a w polu Password swoje hasło jeśli program nie pamięta i klikasz na przycisk “Log In”
 15. Jesteś zalogowany ponownie.

UWAGA:

1.Jeśli chcesz zapoznać się z wcześniejszymi wpisami “NA BLOGU” odszukaj  na pasku z prawej strony ( pod kalendarzem ) zakładki “Archiwa” i w aktywnym polu wybierz miesiąc i rok Ciebie interesujący. W nawiasie podana jest liczba wpisów.

2. Chcąc dodać – uzupełnić wpis “NA BLOGU” należy znaleźć na końcu wpisu pod znakami mediów do podzielenia – udostępnienia wpisu , aktywny przycisk Uncategorized | Leave a comment | Edit a pod wpisami na “stronkach” z menu wykorzystuj   Edit .

Uprawnienia zalogowanych na stronie.

 

Po otrzymaniu uprawnień masz bardzo dużo możliwości do pracy na stronie w tym:

 • wprowadzanie nowych wpisów na Blogu ( ten tekst jest właśnie edytowany na Blogu ) i ich kasowanie, edycja wpisów własnych;
 • zakładanie nowych stron i podstron, zakładanie i kasowanie własnych wpisów, edycja wpisów własnych i innych “Redaktorków”;
 • zakładanie galerii zdjęć, nagrań i filmów możliwych do zamieszczenia na stronach i podstronach;

Ten szeroki zakres czynność – możliwość zmiany menu – wprowadzenie własnych stron, nie może doprowadzić do zaśmiecenia STRONY, a więc należy z dużą rozwagą wprowadzać nowe pomysły do czego serdecznie ZAPRASZAMY.
“Zarządzający” ponad uprawnieniami “Redaktorka” mogą poprawiać i kasować wpisy i strony “Redaktorków” oraz nadawać uprawnienia “Redaktorka”.
Nad tą całą mieszaniną piorunującą , kontrolę i nadzór sprawuje Jego Magnificencja “Administrator” – mgr Marek Tynenski – wykonawca tej strony.

Życzymy wszystkim gościom i zalogowanym miłych wrażeń, wspomnień i pozytywnych doznań.

P.S.
Uwaga pod każdym wpisem głównym (tak jak ten) można dodawać komentarze. Pod tym tekstem mamy siedem komentarzy, co jest pod edytowanym tekstem zaznaczone jako: ” 7 Comments “. Może być to bardzo wygodna forma naszej komunikacji należy jednak pamiętać,że widzi i czyta go “Cały Świat”. Ponieważ cała STRONA nie mieści się na jednym ekranie należy korzystać z paska przesuwu po prawej stronie.Bardzo ważne przyciski to “Zaktualizuj”, a więc zapisz i “Przenieś do kosza”.

Po przesunięciu na dół strony po prawej jest miejsce do logowania, a pod nim informacja ile osób jest razem z Tobą na STRONIE . W komentarzach podałem kilka podpowiedzi jak zacząć pracę ze STRONĄ, stroną, podstroną.

UWAGA: CHCĄĆ OPUŚCIC OGLĄDANY WPIS-TEMAT-UTWÓR NALEŻY KLIKNĄĆ (RAZ LUB DWA) NA GÓRĘ STRONY GŁÓWNEJ CZYLI NA JEJ LOGO –  ZIELONY NAPIS SKT …..  NA SZARYM TLE GRUPY TURYSTÓW W G.ŚWIĘTOKRZYSKICH ( ZDJĘCIE GRUPY Z 1967 R.)

                                                                                                                            Marek Giziński

 

Jak zmienić – wprowadzić swoje zdjęcie w profilu osobistym ?

Jeśli użytkownik chce zmienić swój avatar (zdjęcie profilowe) może to uczynić za pomocą strony gravatar.

Proszę wejść na link – Jak zmienić avatar – po dalsze instrukcje.

Pozdrawiam Administrator.