2 grudnia urodziny Sinej Dali !!!

2 grudnia urodziny Sinej Dali !!!
 
                       
                                             (od lewej Basia Pruska i niżej Antoni Rutka XII 1965 r.)
 
Matka Założycielka ( Basia Pruska-Kozińska) przysłała do mnie taki liścik: “
Marku,
Jutro tj.2 grudnia przypada rocznica założenia naszego Klubu. Niedawno weszłam na stronę fb SKT W Siną Dal i ze zdziwieniem stwierdziłam, że młodsze roczniki sinodalowców składają Klubowi życzenia urodzinowe w dniu 15 listopada. Nie wiem skąd wzięła się ta data. Konsultowałam się z Antkiem, a Antek ze ZbyszkiemB. i oni też nie wiedzą.
W lecie znalazłam na działkowym strychu kalendarzyki z lat 60-tych, w których zapisywałam różne wydarzenia (oj, te moje kronikarskie zamiłowania ). Pod datą 8 XII 1965r mam wpis : 19.00 zebranie “Sinej Dali” ( po drodze od 2.XII był weekend i 2 inne zebrania, więc był to prawdopodobnie pierwszy możliwy termin zorganizowania zebrania), a pod datą 2.XII 1966r : 19.00 rocznica Klubu. Zdjęcia wpisów mogę udostępnić MMS-em (inaczej technicznie nie potrafię). Myślę,że jest to jakiś dowód na potwierdzenie daty powstania Klubu z braku innych dokumentów.
 
                                                                   Pozdrawiam serdecznie Barbara
 
Odnośnie daty powstania Klubu mogę potwierdzić, że na tej stronie  w zakładce “O Klubie” w podzakładce “Geneza” jest taki tekst:
Geneza Klubu
Duch przygody turystycznej był w nas zawsze i będzie na wieki, ale formalnie Studencki Klub Turystyczny „W Siną Dal” swoją działalność – obfitującą w rajdy, złazy nocne i wszelkie inne przygody
                                                             – rozpoczął 2 grudnia 1965 r.
 
 

About Marek Giziński

W SKT "W Siną Dal" byłem od XI 1969 do VI 1974 r. Studiowałem wówczas w UŁ na Wydziale M-F-Ch kierunek fizyka, specjalizacja fizyka teoretyczna.W Klubie byłem szefem sekcji "Propagandy i informacji" - dzisiaj - Dział Marketingu i Reklamy a w okresie 1973-74 przewod.Komisji Turystyki i Sportu przy Radzie Uczelnianej ZSP / SZSP.

Comments are closed.