Turyści wśród książek i nie tylko …

Turyści wśród książek i nie tylko …

Targi Książki w Łodzi  – “Salon Ciekawej Książki”

             i nasz Wspaniały Kolega Rysio Bonisławski dedykujący swoje Dzieła. 

                                               Było to 25 listopada 2017 ok.12:30

Dzieło dla “Luci” to :

          “Łódź Juliana Tuwima ŁÓDZKIE KORZENIE POETY” str.5 początek Zamiast wstępu  – “Proponuję Państwu spacer po Łodzi śladami Juliana Tuwima, łodzianina, który nigdy nie ukrywał swoich korzeni. W Łodzi się urodził, urwisował, przeżywał trudy szkolnej nauki, rozterki młodzieńczych uczuć oraz dramatyczne robotnicze wystąpienia i wojny…”

Dzieło dla mnie to:

                “Wielka Wojna 1914-1918 Łódź i okolice na fotografiach Michała Daszewskiego” : str.4 początek tekstu “Latem 1975 r. pojawiły się na łódzkim rynku zdjęcia wykonane w latach pierwszej wojny światowej przez Michała Daszewskiego. Część z nich trafiła do muzeów, cząstkę kupiłem ja ( mój dopisek – czyli R.B.), a możliwe, że inni szczęśliwcy wzbogacili swoje zbiory…”

 104 zdjęcia z opisani Ryszarda Bonisławskiego a album zawiera 96 stron w dwóch kolorach: biały i czarny !

 

About Marek Giziński

W SKT "W Siną Dal" byłem od XI 1969 do VI 1974 r. Studiowałem wówczas w UŁ na Wydziale M-F-Ch kierunek fizyka, specjalizacja fizyka teoretyczna.W Klubie byłem szefem sekcji "Propagandy i informacji" - dzisiaj - Dział Marketingu i Reklamy a w okresie 1973-74 przewod.Komisji Turystyki i Sportu przy Radzie Uczelnianej ZSP / SZSP.

Comments are closed.